Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Jest to grzechem ? dlaczego ??sad smiley

Wysłane przez angel-maja 
Jest to grzechem ? dlaczego ??sad smiley
09 Dec 2005 - 10:15:13
SZ
Mam chłopaka.. jesteśmy osobami głeboko wierzącymi dlatego sex i petting są dla nas ewidentnie grzechem.. ale zastanawialiśmy się nad neckingiem.. czy jest to coś złego ? nie prowadzi do np: niechcianej ciązy itp. nie marnuje się nasienie jak może być to w pettingu..
oczywiście rozumiem że najlepiej zwalczać zło u samego źródła.. ale gdybyśmy stanęli tylko na tym etapie ? sex i petting .. eh nie chcemy tego robić.. ale pomyslelismy że jeśli nie mamy rzadnej przyjemności cielesnej.. gdyż mi pocałunki nie sprawiają przyjemności sad smiley teraz wychodzi na to że zachowujemy się jak koledzy a nie jak zakochana para.. miałam wielu chłopaków ale tamci byli tylko "przygodą" z tym chłopakiem wiąże moją przyszłość.. dlatego chciałabym aby necking był tylko UZUPEŁNIENIEM naszej miłości.. oczywiście duchowa sfera miłości jest dla nas NAJWAŻNIEJSZA dlatego nie chcemy uprawiać nekingu codziennie tylko jak będziemy potrzebować bliskości to może raz na 2-3.. może 4 miesiące..
Innym pocałunek sprawia przyjemność.. więc mają tą przyjemność cielesną.. a ja ?sad smiley jestem człowiekiem.. potrzebuje bliskości.. a teraz czuje się gdybym nie miała chłopaka sad smiley może jes to dziwne myślenie.. wiem że w "miare jedzenia apetyt rośnie" ale potrafie powiedzieć NIE! a mój chłopak to szanuje.. więc powiem szczerze chciałabym aby necking nie był czymś złym...przecież on do rzadnego złego skutku nie doprowadza jesli będzie to w umierze !
więc co robić ?sad smiley prosze o szybką odpowiedź.. jeśli mozna to na emaill.. bo nie wiemy co robić sad smiley
jesteśmy zagubieni...
Z Bogiem !
Re: Jest to grzechem ? dlaczego ??sad smiley
01 Jan 2006 - 22:24:06
Myślę,że to nic złego... Przecież się kochacie...
18 Jun 2006 - 22:28:20
Jestem w takiej samej kropce jak Ty, angel-maja. Także chciałabym poznać odpowiedź na twoje pytanie, ale przez osoby, które znają się na tym tak na serio. Mam wyrzuty sumienia, dlatego się waham...
Szukam pomocy tak samo jak Ty, a Twoje słowa są jakby słowami wyrwanymi z moich ust, bo mogłabym powiedzieć DOKŁADNIE TO SAMO! Pisałam już emaile do księży, i ociecuję, że kiedy odpisze, to na pewno podziele się z tobą, angel-maja dobrą, lub złą nowiną...
19 Jun 2006 - 00:22:20
Witaj !!!

Drogie przyjaciółki, chciałbym na wstępie wyjaśnić pewne pojęcia.

Otóż kontakt fizyczny kobiety i mężczyzny nie jest zakończony aktem płciowym i polega na wzajemnym pobudzaniu stref erogennych górnej (petting) lub dolnej (necking) części ciała. Metodę tę stosują często młodzi ludzie, którzy debiutują w tej sferze życia, uczą się swoich ciał i zachowań seksualnych. Może dojść do wytrysku w okolicach narządów płciowych kobiety i przedostania się plemników poprzez wilgotny śluz pochwowy do szyjki macicy i dalej aż do komórki jajowej.

Okres przedślubny służy wzajemnemu poznaniu się młodych, by mogli świadomie podjąć decyzję o zawarciu związku małżeńskiego. Przez ten czas wzajemnego poznawania się i odkrywania szacunku dla siebie, mają uczyć się czystości i wzrastać w nadziei, że właśnie ich Bóg przeznaczył sobie wzajemnie. Młodzi mają prawo bycia ze sobą sam na sam, by w ten sposób mogli wzajemnie się poznawać, doświadczać własnych upodobań i reakcji uczuciowych. Wzajemne doświadczanie siebie jest bowiem nastawione na małżeństwo, stąd też pod tym kątem muszą oni siebie odkrywać. normy moralne relacji przedmałżeńskich dopasowywane są do współczesnych problemów seksualnych młodego pokolenia. Jeszcze kilkanaście lat temu wystarczyło normy moralne relacji przedślubnych określić, że mają być czyste. W obecnej sytuacji takie określenie jest niewystarczające, gdyż zmieniło się w mentalności młodego pokolenia rozumienie czystości i praw młodych w stosunku do siebie. W dzisiejszych czasach normy moralne muszą określać i bronić czystości oraz zakresu praw, jakie młodym przysługują w okresie przedmałżeńskim.

Motywy, dla których młodzi podejmują życie seksualne są bardzo różne. Do najczęściej spotykanych należy fałszywe rozumienie miłości, która daje prawo młodym do łamania wszelkich norm moralnych i obyczajowych.

Bardzo rozpowszechnionym motywem przemawiającym za podjęciem współżycia przedmałżeńskiego jest „szkodliwość” wstrzemięźliwości seksualnej. W tej opcji wartościowania popęd seksualny jest widziany jako naturalna siła, której powstrzymywanie źle wypływa na psychikę młodego człowieka, powodując jego rozdrażnienie i frustrację.

Oraz nieumiejętności panowania nad własnym popędem seksualnym i prowadzi do przypadkowych relacji seksualnych.

Rozpatrywany w kontekście całości bytu osobowego petting i jego wszelkie odmiany powodują:

– egoizm i dominację seksu w psychice;

– akt seksualny staje się wrażeniem chwili, a nie przeżyciem skoncentrowanym wokół osoby;

– utrwalenie samogwałtu;

– traktowanie drugiego człowieka jako rzeczy, a nie jak osobowego partnera miłości.

Wiedza medyczna wykazuje bowiem, że najbardziej wrażliwe punkty znajduja się w początkowym odcinku pochwy, zaś reszta ośrodków odpowiedzialna za doznania seksualne (punkty erogenne) rozrzucona jest po całym ciele. Stąd też tylko małżonkowie mają możliwości (odpowiednie miejsce, czas), by bez obaw (lęk przed ciążą i porzuceniem) wzajemnie poznawać siebie nawzajem.

Realizacja miłości w okresie przedślubnym musi mieć charakter aseksualny, a ewentualne czułości, muszą w sposób niezakłamany wyrażać relacje, jakie panują między młodymi. Czas poznawania się musi być poświęcony wzajemnemu odkrywania piękna duchowego, intelektualnego – całego bogactwa przeżyć, jakich doznaje człowiek. Sfera cielesna na tym etapie służy wyłącznie poczuciu bliskości i zaufania, poprzez czuły gest objęcia, pocałunek czy dotyk ręki osoby ukochanej.

Pozdrawiam !!!

"AMDG"
29 Jan 2007 - 19:37:52
Jak na moje necking to pieszczenie górnych parti ciała a petting dolnych chyba kamilmrowkazag mylisz sie w podstawowych pojęciach a chcesz radzić ludziomtongue sticking out smiley

A co do grzechu jak Ci jest przyjemnie to czemu ma być to grzechemsmiling smiley)
20 Feb 2008 - 10:56:25

Miss_M
A co do grzechu jak Ci jest przyjemnie to czemu ma być to grzechemsmiling smiley)
Czyli: grzechem nie jest to, co sprawia Ci przyjemność. Heh.. gratuluję dojrzałości. Co do odpowiedzi na pytanie, zgadzam się z Kamilem.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Forum Bosko.pl - Statystyka forum

Wszystko
Wątki: 1515, Posty: 10703, Użytkownicy: 3534.
Ostatnio zarejestrowany użytkownik myslicielka.

To forum
Wątki: 119, Posty: 690.

Dostępni użytkownicy

Goście: 6
Najwięcej gości: 1354 13 Feb 2011