Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

grzech nieczystości

Wysłane przez zagubiona1991 
grzech nieczystości
26 Feb 2010 - 12:28:32
Chciałam z wami porozmawaić na temat grzechu (chodzi mi o grzech nieczystości). Zdałam sobie sprawę z tego że źle postępowałam.. Dowiedziałam się że to co robiłam, w wierze katolickiej jest niedopuszczalne.. Co teraz? Co powinnam zrobic? Czy mogłabym to jescze naprawić? Sama sobie nie daje z tym radysad smiley
Re: grzech nieczystości
26 Feb 2010 - 22:14:05
Rozmowa na temat grzechu nic Ci nie da.Grzech odpuszcza Sakrament Pokuty(spowiedź). Czym On jest to chyba wiesz. Jak nie to poczytaj w Katechizmie Kościoła Katolickiego(znajdziesz w internecie) lub spowiedź.pl. Odpowiem krótko. Co teraz? Żal za grzech, mocne postanowienie poprawy, spowiedź, odprawienie pokuty, nowe lepsze życie razem z Jezusem. Pozdrawiam..
27 Feb 2010 - 22:25:23
Witam, to co napisal wyżej Kocór jest naprawdę ważne. W Sakramencie pojednania znajduje się mnóstwo siły do walki o czystość.

Nie załamuj się, walka o czystość, choć trudna, jest możliwa dzieki Bogu, który nas wspiera. W życiu wszystko można naprawić. Pamiętaj nigdy nie jesteś sama.

Na tym forum problemy w sferze czystości są często poruszane, sama zobacz, każdy je w pewnej określonej mierze przechodzi. Byle przejść je mądrze i z Tym, który nas wspiera.

Pozdrawiam.
11 Mar 2010 - 12:46:57
Nie przejmuj się wogole to nie ma żadnego znaczenia żyj i ciesz się życiem i ludźmi którzy cie kochają!
11 Mar 2010 - 14:55:23
To co wyżej napisał admonster08 jest nie prawdą! Bo jak można cieszyć się życiem, mając na uwadze, że kiedyś umrzemy?! Każdy człowiek myślący, nie koniecznie wierzący, doskonale wie, że jest bytem, który zmierza ku śmierci. Już nawet filozof arabski żyjący na przełomie IX/X w. powiedział, że człowiek wyróżnia się w świecie przyrody tym, że żyje przyszłością. Więc naprawdę zasada "rób co chcesz, bylebyś był szczęśliwy, albo żyj tak jak by Boga nie było" jest nie realna i głupia! Wiedząc, że kiedyś umrzesz musisz postępować dobrze! Owszem żyj i ciesz się życiem i ludźmi, którzy Cię kochają, ale pamiętaj o śmierci - memento mori, pamiętaj, że kiedyś umrzesz! I co wówczas?
Bóg jest miłością i odpuszcza każdy grzech, który zostaje wyznany podczas spowiedzi! Ważne, żeby nazwać grzech po imieniu!
12 Mar 2010 - 00:47:48
"Bo jak można cieszyć się życiem, mając na uwadze, że kiedyś umrzemy?! "

Że - co - proszę?
Po prostu można. Ba, wręcz należy. Nie należy zapominać, że kiedyś się umrze, z tym się zgodzę, ale twierdzenie, że nie można/nie da się cieszyć życiem z tego powodu to nonsens. To tak, jakbyś powiedział, że nie można cieszyć się z wycieczki, bo przecież trwa tylko kilka dni.

Uważam, że już lepiej (ale oczywiście nie najlepiej) żyć zapominając o śmierci, ewentualnym Bogu, ewentualnym życiu po śmierci, niż całe życie spędzić (czy raczej zmarnować) na umartwianiu się i strachu przed końcem.

12 Mar 2010 - 10:18:09
Należy cieszyć się czystym i pięknym życiem wiedząc że po śmierci spotkamy Boga który jest MIŁOŚCIĄ. Marcin 89 nie dodał złym życiem i dlatego Plokinie źle to odczytałeś.Chrześcijanin to ten który"chodzi po ziemi ale głowę ma podniesioną do góry".
12 Mar 2010 - 12:51:00
Przydałoby się założyć jakiś odrębny temat o śmierci, bo w tym miejscu może on faktycznie być źle rozumiany.

Świadomość śmierci a strach przed nią to zupełnie coś innego.

Powtórzę za Tomaszem a Kempis - 'Gdybyś miał czyste sumienie, nie bałbyś się śmierci. Lepiej wystrzegać się grzechów niż bać się śmierci.'
Żył w średniowieczu ale poglądy miał uniwersalne i ponad czasowesmiling smiley
12 Mar 2010 - 13:46:07
Przepraszam za pomyłkę i dziękuję Kocórowi za poprawkęsmiling smiley Trzeba być jednak czujnym we wszystkim co się robi.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-12 13:46 przez marcin89. (zobacz zmiany)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Forum Bosko.pl - Statystyka forum

Wszystko
Wątki: 1516, Posty: 10705, Użytkownicy: 3538.
Ostatnio zarejestrowany użytkownik flyangel.

To forum
Wątki: 269, Posty: 2885.

Dostępni użytkownicy

Goście: 7
Najwięcej gości: 1354 13 Feb 2011